انواع کراتین مو

(مشاهده مقاله کراتین مو چیست؟)

کراتین مو برزیلی:

یکی از انواع کراتین مو، کراتینه برزیلی است که برای اولین بار در کشور برزیل تولید و استفاده شد و برای همین آن را کراتینه برزیلی می نامند. این کراتین دارای ترکیبات خاصی است که در این کشور تولید می‌شود. در ترکیبات آن از فرمالدهید استفاده می‌شود که گازی سمی است و برای سلامت ما خطرناک است اما باعث می‌شود که کراتین بر روی موها تاثیر بیشتری بگذارد. همچنین اگر کراتینه ی مو توسط یک آرایشگر با تجربه و ماهر انجام شود، خطری برای سلامتی ایجاد نمی‌کند.

کراتینه برزیلی ضمن حفظ کردن حجم موها ، وزی مو را از بین برده و باعث صاف شدن موها می شود. یکی از مشکلاتی که افراد با موی فر با آن مواجه هستند این است که با رطوبت دیدن موهایشان پس از صاف کردن، سریع به حالت قبل خود برمی‌گردد و فر می‌شود. این نوع کراتین برای این افراد بسیار مناسب می باشد.

طریقه‌ی درمان با کراتین این گونه است که آرایشگر مواد کراتینه را روی مو گذاشته و موهای شما را به کراتین آغشته می‌کند، سپس موهایتان را به صورت دسته دسته اتو کشیده تا با حرارت بالای آن کراتین به خوبی جذب موهایتان شده و تاثیر خود را بگذارد و زمان این کار به حجم و اندازه ی موهای شما بستگی دارد.

کراتینه مو احیایی:

یکی دیگر از انواع کراتین مو، کراتینه مو احیایی می باشد. این نوع کراتین به افرادی پیشنهاد می شود که در اثر رنگ کردن زیاد موهایشان دچار آسیب هایی از قبیل سوختگی و شکنندگی و… شده است. این افراد می توانند برای ترمیم و تقویت موهایشان از کراتینه احیاء کننده مو استفاده کنند. که اثر آن مانند تقویت و ویتامینه کردن مو می باشد.

این کراتینه بیشتر جنبه ی درمانی برای مو های آسیب دیده دارد . اگر صافی موها نیز مد نظرتان است بهتر است که از همان روش کراتینه ی برزیلی استفاده کنید.

عوامل مختلفی میتواند باعث نازک شدن مو ها در افراد شود:

  • رنگ کردن موها به صورت مکرر
  • کمبود آهن و ویتامین‌های موردنیاز ساختمان مو
  • مشکلات تیروئید
  • آب و هوا
  • استرس و …

همگی از عواملی هستند که بر روی زیبایی و سلامت موهای شما تاثیر می گذارد.

دیگر فواید کراتین مو احیایی:

کراتینه احیایی برای تقویت و درمان موها می تواند روش مناسبی باشد.در کراتینه احیایی مواد مورد استفاده وزی مو را از بین برده و مو را خوش حالت می کند. اما قدرت صاف کنندگی بالایی ندارد و حالت و فر موها را حفظ می کند.
این روش برای افرادی که به فر موهای خود علاقه دارند و فقط می خواهند وزی موهایشان از بین رود و خوش حالت تر شود مناسب می باشد. انجام کراتینه احیایی این گونه است که فرد متخصص ساقه ی موهای شما را از ریشه تا انتها به مواد کراتینه آغشته می کند و سپس با سشوار و اتوی مو ، موها را صاف می کند.

کراتینه کردن موها بسته به میزان آسیب دیدگی ساقه مو باید تکرار شود.  آرایشگر با توجه به میزان آسیبی که ساقه ی موها دیده، تشخیص میدهد که چند بار تکرار کراتین مو لازم است . شاید نیاز باشد ۲ تا ۳ بار آن را تکرار کنید تا اثربخشی بهتری داشته باشد.

حدود ۴۰ درصد از موهایتان یا انجام کراتینه  احیا می‌شود. البته این موضوع به کیفیت موادی بستگی دارد که روی موهای شما استفاده می شود.