فواید کراتینه مو چه هستند؟

مزایای کراتینه کردن مو:

کراتینه کردن موها ، مشاهده مقاله کراتین مو چیست؟ ،  اگر به درستی انجام شود علاوه بر جنبه درمانی که دارد می تواند ظاهری زیبا برای مو ها به وجود بیاورد. فواید کراتین مو با توجه به میزان سلامت موهای شما و ضخامت طبیعی آن‌ها و نوع کراتینی که استفاده می‌کنید، بسیار متفاوت است.

 

فواید کراتینه مو – 1) مناسب برای انواع مو

در کراتینه کردن مو محدودیت برای نوع مو وجود ندارد و انواع مو می توانند کراتینه را انجام دهند. فرقی ندارد که موهای شما صاف، مجعد، فر، حالت دار و یا رنگ شده باشد. در هر صورت می توانید مو های خود را کراتینه کنید.

 

فواید کراتینه مو – 2) بهبود کیفیت ساختار مو

کراتینه کردن مو سبب پر شدن حفره های ساقه مو و ترمیم مو با مواد کراتین می شود. به همین دلیل، موها،ظاهر و بافتی نرم تر و براق تر پیدا می کنند و میزان وز شدن موها بسیار کاهش پیدا می کند.

 

فواید کراتینه مو- 3) تسهیل در شانه کردن مو

اگر از آن دسته افرادی هستید که در هنگام شانه کردن، به خاطر شکنندگی و وز بودن و گره خوردن موهایتان اذیت می شوید و یا موهایتان در زمان شانه کردن دچار آسیب می شود، بعد از کراتینه ی موهایتان این مشکلاتتان بسیار کمتر خواهد شد و تا مدت ها به استفاده از محصولات نرم کننده مو نیاز نخواهید داشت.

 

فواید کراتینه مو – 4) حالت دهی آسان

معمولا افراد برای حالت دادن به موهای خود وقت زیادی را صرف می کنند و همچنین از وسایلی مانند اتو مو و سشوار و سایر وسیله های حرارتی که برای حالت دهی مو ها به کار می رود، استفاده ی زیادی می کنند که این کار باعث آسیب دیدن ساقه ی مو ها می شود. اما با کراتیه کردن مو ها زمان کمتری را برای حالت دهی موها صرف می کنید و موها به آسانی و راحتی حالت می گیرند.

 

فواید کراتینه مو – 5) تقویت موها

کراتینه کردن مو ها نه تنها باعث برطرف شدن وزی مو و درمان موهای آسیب دیده می شود بلکه سبب تقویت ساقه ی مو نیز می شود. این اتفاق به این خاطر است که این مواد سرشار از  ویتامین های مورد نیاز مو می باشد. استفاده از این مواد بر روی مو ظاهری سالم تر و زیبا تر به موها می بخشد.

 

کراتینه مورد استفاده برای زنان و مردان

برای استفاده از کراتینه محدودیتی بین زنان و مردان وجود ندارد. همه می توانند برای رفع وزی مو و صاف و براق کردن موهایشان از این روش استفاده کنند.

 

ماندگاری موهای کراتینه شده چقدر است؟

یکی از فواید کراتینه، ماندگاری آن برای طولانی مدت است. البته درمان با این روش معمولا برای همه ی افراد نتایج یکسانی نخواهد داشت . ولی می‌توان گفت که به طور متوسط کراتینه مو بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. ماندگاری کراتین به این بستگی دارد که چقدر موهای خود را شامپو می‌کنید. توصیه می شود که موهای خود را هفته‌ای یک تا دو بار بشورید. از شامپوها و نرم‌کننده‌های بدون سولفات و یا مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید تا ماندگاری آن بیشتر باشد.

 

تیم تخصصی مهوش جلیلیان در مرکز تخصصی مراقبت و زیبایی مو در اهواز با مدرک بین المللی هونما برزیل ، آماده است تا بهترین خدمات را در زمینه درمان ، احیا ، رنگ و کراتینه مو در اهواز به شما عزیزان ارائه دهد برای کسب اطلاعات بیشتر با صفحه تماس با ما مراجعه کنید.