معایب کراتینه کردن موها – آیا کراتیه مو ضرر دارد؟

قطعا کراتینه کردن موها مانند هر روش دیگر عیب و نقص هایی را به دنبال خواهد داشت.

 

معایب کراتینه – ماندگاری تا مدت زمان محدود

کراتینه در خوشبینانه ترین حالت تا 6 ماه روی مو ها ماندگار است. اما گاهی اوقات در برخی افراد ماندگاری آن تا کمتر از این زمان هم هست و نمی توان از آن به عنوان روشی دائمی نام برد.

از طرف دیگر بعد از رشد کردن ریشه مو، موها در نزدیکی ریشه فر خواهند بود و بقیه مو صاف هست. بنابراین این روش هرچند ماه یکبار نیاز به ترمیم دارد.

 

احتمال آسیب دیدن مو

مواد کراتینه به خودی خود باعث آسیب رسیدن به مو ها نمی شود، همچنین در جهت بهبود مو و درمان آسیب های آن کاربرد دارند.

اما اگر این مواد از برند های نامعتبر و یا بی کیفیت باشند علاوه بر اینکه درمانی برای مو های آسیب دیده محسوب نمی شوند بلکه آسیب های آن را تشدید می کنند.

از طرف دیگر اگر کراتینه ی مو توسط افراد متخصص و با تجربه انجام نشود و موهای خود را به دست افراد تازه کار بسپارید ممکن است موهایتان در اثر استفاده ی زیاد از ترکیبات شیمیایی و یا حرارت بسیار بالا دچار آسیب های جبران ناپذیری شود.

 

معایب کراتینه – مصنوعی بودن محصولات مورد استفاده در کراتینه

کراتینی که برای درمان مو از آن استفاده می شود از مواد شیمیایی است که به صورت مصنوعی تهیه می شوند. ممکن است در اثر حساسیت پوست و چشم را تحت تاثیر قرار بدهد.

هزینه ی بالا

نسبت به سایر روش ها کراتینه دارای هزینه ی بالاتری می باشد.

 

فرمالدهید

هنگام کراتینه درمانی مواد شیمیایی به اسم فرمالدهید به صورت گاز آزاد می شوند که گازی سمی است . برای افراد، به ویژه کسانی که دائما و برای بلند مدت در معرض آن قرار دارند خطرناک است. مانند آرایشگرانی که کراتینه ی مو را انجام می دهند نه برای کسانی که یک بار کراتین درمانی را انجام می دهند.

در زمان تهیه ی این مواد باید به اطلاعات روی بسته بندی آن ها دقت لازم را داشته باشید. زیرا میزان فرمالدهید در محصولات مختلف کراتین، متفاوت است و این مقدار معمولا روی بسته بندی این محصولات ذکر می‌شود.

معایب کراتینه – ممنوعیت برای زنان باردار

فرمالدهید به خاطر سمی بودن برای زنان باردار و بچه شان مشکل به وجود می آورد. بنابراین بهتر است در زمان بارداری کراتینه ی مو را انجام ندهند.

 

معایب کراتینه – هزینه دار بودن مراقبت های بعد از کراتینه

برای ماندگاری بیشتر کراتینه روی مو ها بایستی از شامپوهای بدون سولفات و نرم کننده های مخصوص موهای کراتینه شده استفاده کرد که اغلب قیمت بالاتری نسبت به شامپو های معمولی دارند.

معایب کراتینه – ایجاد حساسیت و واکنش های آلرژیک

گاهی اوقات پیش می آید که افراد بعد از کراتین درمانی به علت حساسیت به مواد کراتینه دچار واکنش های آلرژیک، خشکی و خارش پوست می شوند.

 

نکات مهم:
  1. موی کراتینه شده تا سه روز نباید شسته شود
  2. حداقل تا ۴۸ ساعت پس از کراتینه کردن، موهایتان را با گیره یا کش نبندید.
  3. از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی موهایتان استفاده نماید.
  4. کراتین کردن موها برای موهای رنگ شده هم امکان پذیر است.
  5. کراتین کردن مو برای زنان باردار توصیه نمی شود.

تیم تخصصی مهوش جلیلیان در مرکز تخصصی مراقبت و زیبایی مو در اهواز با مدرک بین المللی هونما برزیل ، آماده است تا بهترین خدمات را در زمینه درمان ، احیا ، رنگ و کراتینه مو در اهواز به شما عزیزان ارائه دهد برای کسب اطلاعات بیشتر با صفحه تماس با ما مراجعه کنید.