کراتین مو چیست؟

کراتین چیست؟

کراتین نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در موهایمان وجود دارد و باعث صاف و درخشان شدن موها میشود.کراتین به میزان کافی در بافت موی افرادی که دارای موهای فر یا موهای وز و مجعد هستند، وجود ندارد. همین امر باعث خشک و وز شدن این جنس موها می شود.

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو برای درخشان سازی موهای خشک و از بین بردن وزی موها می باشد. برای داشتن موهایی صاف و براق میتوانید به سالن های زیبایی که کراتین مو در آن توسط افراد متخصص انجام میشود، مراجعه کنید. با اینکار کراتین لازم برای موهای شما تامین می شود و موهایتان تا ماه ها صاف و درخشان می باشد.

برخی افراد تصور میکنند که کراتینه کردن مو باعث صاف شدن موها می شود در صورتی که اینطور نیست . هنگام کراتین کردن مو ها از محلولی استفاده می‌شود که کراتین با موها ترکیب شده و کوتیکول مو (بیرونی ترین لایه ساقه مو) را که به دلیل نبودن کراتین در موها آسیب دیده است، ترمیم می‌کند. در نتیجه ساقه مو ترمیم شده و ظاهری صاف و براق برای موها ایجاد می کند.

کراتین مو

چگونه موهای فر و وز صاف کنیم؟

برای صافی موهای وز و فر می توان از روش های کراتینه، ریباندینگ و … استفاده کرد. یکی از روش های رایج که توسط افراد زیادی برای درمان موهای آسیب دیده و صافی موهای وز و فر مورد استقبال قرار می گیرد کراتینه مو می باشد.
کراتینه یک فرایندی شیمیایی است که حاصل آن صاف و درخشان شدن موهای وز و فر می باشد و نتیجه ی آن تا ۶ ماه بر روی موها باقی می ماند. کراتینه مو بهتر است توسط یک فرد متخصص انجام شود. زیرا برای کراتینه درمانی، نوع مواد لازم برای مو و میزان حرارت دادن مو را با توجه به نیاز موی افراد باید در نظر گرفت.

دلیل اینکه پس از کراتینه موهای فرد سالم و درخشان بنظر میرسد این است که منافذ مو با کراتین و پروتئین های موردنیاز مو پر شده است.

کراتینه مو، موهای خشک و آسیب دیده را ترمیم کرده و جان تازه ای به موها می دهد. افرادی که به دلیل رنگ کردن زیاد، موهایشان دچار آسیب دیدگی شده. با کراتینه دوباره لطافت و درخشندگی را به موهای خود بازمیگردانند.

کراتین مو

روش انجام کراتینه مو چیست؟

برای انجام کراتینه مو، آرایشگر از محصول صاف کننده کراتین استفاده می‌کند و روی موهای شما قرار می‌دهد. این محلول ممکن است از منابع  طبیعی، حیوانی یا مصنوعی به دست آمده باشد. استفاده از کراتینه‌های طبیعی یا حیوانی نتیجه بسیار بهتر و عوارض کمتری دارد. بعد از قراردادن کراتین روی موها، آرایشگر از اتوی مو استفاده میکند تا از گرمای آن به عنوان تثبیت کننده کراتین بهره ببرد. این عمل بسته حجم و بلندی موهای شما ارتباط دارد و ممکن از ۹۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

 

برای مشاهده نمونه کارهای کراتینه ما اینجا کلیک کنید.